۸۴۱ مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور تا پایان تابستان ۹۸ / عبور از مرز ۴ میلیارد کیلووات ساعت تولید برق تجدیدپذیر

تاکنون از منابع تجديدپذير حدود چهار ميليارد و ۱۷۱ ميليون کيلووات ساعت، انرژي توليد شده که توانسته بیش از یک میلیارد و ۱۸۵ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌هاي فسيلي در ایران که جزو عوامل اصلي آلايندگي هوا در کشور است، و انتشار حدود دو ميليون و ۸۷۱ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور بکاهد و نیز بیش از ۹۱۸ میلیون لیتر در مصرف آب صرفه‌جویی نماید. نیروگاه‌های تجدیدپذیر کاهش ۴۵۹ میلیون کیلووات ساعت کاهش تلفات در شبکه برق را به همراه داشته و موجب عدم انتشار ۱۸ هزار تن آلاینده‌های محلی شده است.
هم‌اکنون ۳۸۴ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو به ۸۴۱ مگاوات رسیده است. همچنین تاکنون ۱۱۵ نیروگاه تجدیدپذیر مگاواتی در کشور نصب شده و ۳۷ نیروگاه مگاواتی دیگر نیز در حال احداث است.
تاکنون سه هزار و ۴۰۳ نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک در کشور نصب شده و دو هزار و ۵۰۰ نیروگاه دیگر نیز در حال نصب است. همچنین حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش به بیش از ۱۲۴ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که ۴۱ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، ۳۶ درصد از نوع بادی، ۱۰ درصد از نوع برق‌آبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارتی و توربین‌های انبساطی و یک درصد نیز از نوع زیست توده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *