ابلاغ دستورالعمل محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی نیروگاه‌های خورشیدی

در راستای شناسایی، کنترل و کاهش مسائل نیروگاه‌های خورشیدی در حوزه محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی، دفتر مطالعات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، تهیه ضابطه “دستورالعمل محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی نیروگاه‌های خورشیدی-فتوولتائیک” را در دستور کار خود قرار داد.
دستورالعمل تهیه شده پس از بررسی در امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور، براساس ماده ۳۴ احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و همچنین آیین‌نامه استانداردهای اجرایی طرح‌های عمرانی مصوب هیات وزیران، در دی ماه سال ۱۳۹۸ تصویب و با شماره‌ی ضابطه‌ی ۷۸۵ ابلاغ شد.
رعایت این دستورالعمل که شامل مفاهیم، مسئولیت‌ها و روش‌های کلی برای کاهش اثرات نیروگاه‌های خورشیدی-فتوولتائیک می‌باشد از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ الزامی است.
اگرچه انرژی خورشیدی در مرحله بهره‌برداری در زمره انرژی‌های پاک و بدون انتشار آلودگی محسوب می‌شود ولی لزوم اتخاذ تصمیمات لازم جهت کاهش تبعات زیست‌محیطی آن‌ها در مرحله برنامه‌ریزی برای احداث این نوع نیروگاه‌ها و همچنین کاهش امکان بروز حوادث و آسیب به کارکنان در طول مراحل ساخت و بهره‌برداری ضروری می‌باشد.
به‌منظور دسترسی به دستورالعمل محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی نیروگاه‌های خورشیدی-فتوولتائیک بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دستورالعمل محیط زیست، بهداشت و ایمنی نیروگاه های خورشیدی - فتوولتاییک، ضابطه شماره 785 دستورالعمل محیط زیست، بهداشت و ایمنی نیروگاه های خورشیدی – فتوولتاییک، ضابطه شماره ۷۸۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *